מטפלת

מטפלת או מטפל?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר שבאופן רגיל איננו מייחסים להם חשיבות רבה. אחת השאלות הבולטות ביותר בקרב בני משפחה המחפשים תמיכה וסיעוד לבני משפחתם המבוגרים היא האם עליהם לשכור עבורם מטפלת או דווקא מטפל?

התאמת הטיפול למטופל ולצרכיו

התשובה היא כמובן לא החלטית, ואין שום עדויות על כך שדווקא מטפלת אישה טובה יותר ממטפל גבר או להיפך. באופן טבעי אנו מייחסים לנשים יכולת טיפול גבוהה יותר מאשר לגברים, פשוט מכיוון שזאת התרבות בה כולנו גדלנו, תרבות בה האמא היא הדואגת והמטפלת, בעוד האבא הוא העובד והמפרנס. יחד עם זאת, יכולת הטיפול בקרב גברים הבוחרים לעסוק בתחום זה, אינה נופלת כהוא זה מאשר יכולת הטיפול של נשים.

ישנם מקרים בהם נעדיף דווקא מטפל גבר, כאשר למשל מדובר במטופל כבד גוף הדורש סיעוד צמוד וכולל. במקרה כזה, נדרש כוח פיזי רב, ויכולת התמודדות עם קושי פיזי בהתנהלות היום יומית. למטפל גבר יהיה קל יותר להתמודד עם האתגר. ישנם גם מקרים בהם המטופל עצמו עשוי להעדיף דווקא מטפל גבר או לחילופין דווקא מטפלת אישה, בין שזה נובע מסיבות דתיות, ובין שזה נובע מענייני נוחות ואישיות.

גמישות רבה בקרב גופים מקצועיים בתחום

חברות וגופים העוסקים בתחום הטיפול בקשיש ובתחום הסיעוד, יודעים להציע לכל מטופל את מה שהוא רוצה ואת מה שהוא צריך. חברת סיעוד כדוגמת שבח שירותי סיעוד יכולה למשל להציע מטפלים גברים חסונים שיכולים להתמודד עם כל אתגר פיזי בתהליך הטיפול והסיעוד, או לחילופין להציע מטפלות נשים במקרים בהם לא נדרש מאמץ פיזי רב, או במקרים בהם זו היא ההעדפה הישירה של המטופל ושל בני המשפחה.

גופים מקצועיים בתחום זה יודעים גם לתת פתרונות מתחלפים על פי הצרכים המשתנים, או על פי הדינמיקה הנוצרת בין המטפל והמטופל. כך למשל, במידה ולאחר תקופה מסויימת של טיפול וסיעוד, יחליט המטופל שהוא צריך סיוע אינטנסיבי יותר, בתנאי מאמץ קשים יותר, ניתן יהיה להחליף את הטיפול הנוכחי בו במטפל גבר שיעמוד באתגרי הסיעוד היום יומיים בצורה טובה יותר. מעבר לכך, אין שום משמעות מקצועית או אתית למין המטפל.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button