מטפלת זרה יבנה

מטפלת זרה יבנה בישראל הפכו לקהילה רחבה, שהחלה להיאסף כבר בסוף שנות השמונים של המאה העשרים. בעקבות האינתיפאדה הראשונה, פרץ משבר של חוסר בכוח אדם לעבודות בתחומי הבינוי, החקלאות, משק הבית והסיעוד. עובדים פלסטינים רבים ששמשו עד אז לכוח העבודה העיקרי בתחומים הללו, נאלצו להפסיק את עבודתם כתוצאה מהסגרים שהוטלו בשטחים וכפתרון למשבר החלה המדינה לאפשר אשרות שהייה ועבודה לעובדים זרים.

כיום מגיעים לישראל מטפלת זרה יבנה בעיקר מרפובליקת הפיליפינים שביבשת אסיה, אך גם מהודו, סין, סרי לנקה, נפאל, תאילנד, מולדובה ועוד. מטפלת זרה יבנה משמשים ככוח אדם משמעותי בתחום שירותי סיעוד מהסיבה שעבור תושבי ישראל מקצוע זה אינו אטרקטיבי דיו. בישראל קיימת רתיעה תרבותית מהעיסוק בשל השכר הנמוך והמשמעות התדמיתית, אך לעומתם עבור העובדים הזרים השכר נחשב למציאה כלכלית, המהווה תמריץ להצטיין בעיסוקם וקרש קפיצה מוערך.

לפני הגעתם של העובדים הזרים לארץ באופן חוקי, עליהם להשיג את האישורים המתירים להם שהייה חוקית לעבודה בישראל וחותמת עבודה מתאימה בדרכונם. תהליך קבלת האישורים דורש פרוצדורה ארוכה ומורכבת אותה החברות הפרטיות לשירותי הסיעוד מלוות. החברות המשדכות בין מעסיקים הזקוקים למטפלים לבין מטפלים זרים שסיימו את הפרוצדורה בארצם, גם דואגות להבאתם של העובדים לארץ וגם למימוש התנאים והזכויות שמגיעים להם בתקופת שהייתם בארץ על פי חוק העובדים הזרים.

מטפלת זרה

מטפלת זרה יבנה ידועה כמתאימים למקצוע הסיעוד, מהסיבה כי מערכת הערכים ממנה הם באים מושתת על אהבת האדם וכבוד למבוגר ולחלש. קיימת חשיבות משמעותית לקשר הרגשי והכימיה שנוצרים בין המטפל למטופל ולבני משפחתו או האפוטרופוסים מטעמו. שפה משותפת יוצרת הבנה ותקשורת איכותית שמובילה לקשרי הבנה וקרבה. המטפל מסייע בהישרדותו של המטופל ועוזר לו בכל הפעולות בהם הוא מוגבל, המטפל הופך לאדם הקרוב ביותר למטופל ומבלה עמו את רוב זמנו. מערכת יחסים טובה עוזרת למטופל להתמודד עם רגעים מביכים ואף משפרת את מצבו.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button