בתי אבות

בתי אבות הם מרכזי מגורים שנועדו לאוכלוסיית גיל הזקנה. הזקנה בתרבות המערבית נחשבת לשלב התפתחותי נוסף בחייו של האדם. שלב הזקנה מתחיל לאחר גיל המעבר, בגיל 65 ומשתנה במהותו מאדם לאדם. השלכות הזקנה מתבטאות בשינויים:

כרונולוגיים, ביולוגים, פסיכולוגים, רגשיים, חברתיים ותפקודיים. הגרונטולוגיה שעוסקת בחקר הזקנה מחלקת את התפתחות הזקנה לשלושה שלבים: זקנה צעירה, זקנה אמצעית וזקנה מופלגת.

עד שנת 2020 העלייה בתוחלת החיים צפויה להגדיל את אוכלוסיית הקשישים בישראל ב- 12%. כיום קרוב ל4% מהם מתגוררים במוסדות ציבוריים ופרטיים כמו בתי אבות, בתי דיור מוגן או בתי גיל הזהב. מרכזי מגורים אלה נועדו לספק שירותים המאפשרים לאנשים בשלבי הזדקנות שונים לחיות בסגנון מתאים יותר לצרכיהם.

בתי האבות ציבוריים ופרטיים מספקים שירותים שונים ומחלקות שונות לצרכים האינדיבידואליים השונים של כל דייר. ישנם בתי אבות שמעניקים את השירותים הבסיסיים של הדיור המוגן, יש המספקים שירותי טיפול סיעודי נרחב ויש מוסדות משולבים ובהם מחלקות לצרכים שונים כמו: מחלקות לאוכלוסייה עצמאית שאינה זקוקה לעזרה בתפקוד היומיומי, מחלקות לתשושים אשר זקוקים לעזרה מועטה בתפקוד היומיומי, מחלקות לתשושי נפש הסובלים ממחלות דמנציה כמו אלצהיימר, מחלקות סיעודיות לאוכלוסייה הנזקקת לעזרה וטיפול יומיומי ומחלקות סיעודיות מורכבות לאוכלוסייה סיעודית אשר נזקקת לזונדה.

ישנם מצבים חריגים בהם דייריי בתי אבות בהם אין שירותי סיעוד נזקקים לטיפול סיעודי ברוב שעות היממה. במקרים בהם הקשיש זקוק להשגחה למען בטיחותו ולעזרה בביצוע רוב פעולות היומיום הוא זכאי לקבל סיוע והיתר להעסקת מטפל צמוד ישראלי או זר, במסגרת הביטוח הסיעודי מטעם הביטוח הלאומי או מטעמים כלכליים פרטיים אחרים שברשותו.

על הדייר לעבור פרוצדורה המורכבת מוועדה לקבלת זכאות מטעם הביטוח הלאומי ומילוי טופס להעסקת עובד זר אם בכך בחר. טופס להעסקת עובד זר הוא טופס המורכב מתנאים, הוראות ומילוי שלושה טפסים שונים הכוללים טופס בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר, טופס התחייבות המעסיק וטופס ויתור על סודיות רפואית. יש לצרף לבקשה אישור על תשלום אגרת בקשה אשר בלעדיו לא תתקבל הבקשה, צילום תעודת זהות וספח של המטופל והמעסיק במידה והמטופל אינו מסוגל למלא את חובותיו כמעסיק של העובד הזר ואישור על אפוטרופסות אם יש צורך.

שבח שירותי סיעוד, לשכה פרטית מורשת רשות האוכלוסין וההגירה, מתווכת בין מטופלי בתי אבות אשר מתגוררים במקומות בהם אין שירותי סיעוד לבין מטפלים ישראלים וזרים. שבח שירותי סיעוד הינה חברת כוח אדם סיעודי איכותי. צוות החברה הוא צוות מיומן בפרטים ובניסיון רב שנים. החברה מנוסה בכל התהליך הפרוצדורלי ומלווה את לקוחותיה גם בשלב מילוי הבקשה הראשונית וגם אם קיים צורך בהארכת תקופת העסקתו של העובד הזר.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button