כח אדם עובדים זרים

בסוף שנות השמונים,  לאחר פרוץ האינתיפאדה הראשונה, מדינת ישראל החלה להעניק אשרות שהייה ועבודה לעובדים זרים, על מנת שישמשו כוח עבודה משני, שיחליף את העובדים הפלסטינים אשר עבודתם בישראל נפסקה עקב הסגרים שהוטלו. במקומם החלו להגיע לישראל מהגרי עבודה מארצות שונות, אשר מהווים עד היום את כוח העבודה העיקרי בתחומי הבינוי, החקלאות, משק הבית ושירותי סיעוד. כך הפך נושא כח אדם עובדים זרים לגורם משמעתי במגזרי התעסוקה, במקצועות שאינם אטרקטיביים עבור תושבי המקום בעיקר בשל השכר הנמוך, אך גם בשל הרתיעה התרבותית מהעיסוק בעבודות מסוימות.

החוק

עובד זר מוגדר בחוק העובדים הזרים כ”עובד שאינו אזרח ישראל, או תושב בה” וכדי להיות עובד חוקי בישראל נדרש להשיג אישור על היתר עבודה ואשרת עבודה מתאימה אשר מוטבעת בדרכונו. תהליך קבלתם של שני אישורים אלה ארוך ומורכב ודורש עמידה בתנאים ובפרוצדורות מתמשכות, הן מצד העובד והן מצד המעסיק בארץ. הקושי לעמוד בהליך הפרוצדורלי יצר מצב של חוסר שליטה בכמות העובדים הלא חוקיים בארץ, מצב שהוביל לשינוי השיטה והחמרת הענישה של פורעי החוק. מאז שנת 2008 הוחלט להעביר את נושא גיוס עובדים זרים לתיווכן של הלשכות הפרטיות תחת ניהולה של  רשות האוכלוסין וההגירה.

הלשכות הפרטיות הן חברות המתווכות בין העובדים הזרים לבין המעסיקים בארץ. תפקידן של חברות אלה הוא להתמצא בכל החוקים והדרישות המוטלות על העובדים הזרים ועל המעבידים בארץ, לדאוג לטיפול השותף של כל נושאי ההעסקה בהתאם לתנאי הנוהל ולתנאי ההעסקה של העובדים על פי החוק. החברות הפרטיות מהוות מעין מנגנון טיהור, מסנן לשליטה בחוק וריסון תופעת כניסתם והימצאותם של העובדים הלא חוקיים בארץ. כח אדם עובדים זרים בשיטה זו מקל על המדינה, שומר על המעסיקים בארץ מפני חומרת הענישה ועבירה על החוק, אך גם שומר על תנאי העסקתם של העובדים הזרים, אשר מהווים חלק חלש בחברה הישראלית.

שבח שירותי סיעוד הינה לשכה פרטית, מורשת רשות האוכלוסין וההגירה, הכוללת מספר סניפים ברחבי הארץ. בזכות ניסיון רב שנים שבח שירותי סיעוד מתמצאת בכל החוקים, הדרישות והתנאים העומדים לפני נושא כח אדם עובדים זרים ובמהלכם, ומיומנת במיון עובדים ספציפיים, בעלי תכונות אופי המתאימות לצרכיהם של המטופלים הסיעודיים.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button