טיפול בקשיש

מה כולל טיפול בקשיש?

אנשים רבים המעוניינים להעניק להוריהם את הנוחות ואת תנאי המחייה המיטביים. לרוב בני המשפחה, אינם יכולים לעשות זאת בעצמם, מאחר והם עצמם מנהלים חיים עצמאיים, מנהלים משפחה ומפתחים קריירה. כדי לאזן בין שני הדברים, פונים אנשים אלה לגופים חיצוניים כדוגמת שבח שירותי סיעוד, לצורך שכירת מטפל מקצועי שיוכל לדאוג להוריהם, למלא את כל צרכיהם היומיומיים, והכל תחת פיקוח של גוף אחראי ומקצועי, וכמובן תחת הפיקוח שלהם עצמם.

השאלה הראשונה שעולה אצל כל אחד מאנשים אלה, היא מה בדיוק כולל טיפול בקשיש? מה היא האחריות של המטפל, כיצד הוא מסייע לקשיש, האם ישנם דברים ופעולות שאותו מטפל אינו מבצע, וכמובן מי מפקח על הכל? ובכן, התשובות לכל שאלות אלה הן ברורות למדי, ובד בבד גם מורכבות. ברורות, מאחר וגופים המספקים אנשי מקצוע בתחום של טיפול בקשיש, פועלות על פי כללים ברורים ותכניות טיפול מובנות מראש. מורכבות מאחר וכל קשיש דורש סוג שונה של טיפול, רמה שונה של סיעוד, מה שמצריך התאמה של הטיפול ושל המטפל עצמו לכל קשיש וקשיש.

רמת טיפול משתנה בהתאם לצרכי הקשיש

טיפול בקשיש יכול להיות טיפול בסיסי מאוד בתנאי שהקשיש עצמו יודע ויכול להתנהל באופן עצמאי יחסית בחיי היום יום. במקרים אלה, ייתכן והמטפל יגיע לביתו של הקשיש לזמן מוגבל ויבצע עבודות בית שונות על מנת לסייע לקשיש, ובזה יסתיים תפקידו. טיפול יכול להיות גם מאוד מורכב כאשר מדובר בקשיש הדורש טיפול סיעודי. במקרים אלה המטפל הופך להיות בן בית בביתו של הקשיש, הוא דואג לו וסועד אותו מרגע ההשכמה בבוקר ועד רגע הפרישה לשינה בלילה, לרבות כל הפעולות האישיות והלא אישיות שיש לבצע על מנת להעניק לקשיש מקסימום נוחות ואיכות חיים.

פיקוח מובנה ומוסדר, לצד פיקוח של בני המשפחה

על כל התהליך מתבצע פיקוח של הגוף המעסיק. הפיקוח מתבטא במגוון צורות, ויכול לכלול ביקורי פתע, ביקורים מסודרים, ראיון עם הקשיש עצמו ובדיקת שביעות רצונו, קבלת דיווח תקופתי מהמטפל עצמו, ויישום מדיניות של דיווח במקרי חירום ומקרים חריגים. בנוסף, יכולים בני המשפחה לערוך פיקוח עצמאי משלהם בכל דרך שנראית להם לנכון.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button