מטפלת פיליפינית

למה והאם דווקא מטפלת פיליפינית?

בעולם שבו הזדקקות לסיעוד מקצועי ואישי גדלה מיום ליום, השאלה על השפה והתרבות ממנה מגיעה המטפלת היא קריטית. מטפלת פיליפינית הפכה לאופציה פופולרית מסיבות רבות, החל מהמקצועיות והחמימות שהן מביאות איתן וכלה ביכולתן להשתלב בקלות במשפחות ישראליות. ההיסטוריה הארוכה של מטפלות פיליפיניות במדינת ישראל הביאה להקניית תדמית חיובית של אמינות, סבלנות ומסירות, מה שגורם להן להיות ברירת מחדל עבור רבים הזקוקים לסיעוד.

בפועל, אין עדיפות לארץ המוצא

כאשר מדובר בטיפול באדם חולה או זקן, הכי חשוב הוא למצוא את האדם הנכון לתפקיד. זהו אתגר הדורש מחשבה וקפידה על מציאת התאמה אידיאלית בין המטופל למטפל. מטפלת פיליפינית יכולה להיות מושלמת עבור משפחה אחת, אך לא בהכרח תתאים לכל מקרה. החשוב הוא לשים לב לפרטים הקטנים, לצרכים המיוחדים של המטופל, ולחשוב על ההתאמה התרבותית והאישית בין המטפלת למשפחה.

יחד עם זאת, קיימת תפיסה בעלת בסיס מציאותי

התפיסה החיובית כלפי מטפלת פיליפינית אינה נובעת מהקרה. המסורת הארוכה של פיליפיניות בעולם הסיעוד בישראל הותירה חותם של מקצועיות ואהבה. רבים מהמטופלים מדברים על התמיכה הרגשית, החום והאהבה שהם מקבלים מהמטפלות שלהם, מעבר לטיפול הפיזי המקצועי. היכולת ליצור קשר אישי חזק עם המטופל והמשפחה היא אבן הפינה לקשר מוצלח ומיטיב לכל הצדדים.

הבחירה במטפלת פיליפינית צריכה להתבצע בקפידה ולאחר חשיבה עמוקה על הצרכים הייחודיים של המטופל ומשפחתו. חשוב לקחת בחשבון את ההתאמה הלשונית, התרבותית ואת הצרכים האישיים והרגשיים של המטופל, כדי לוודא שהקשר יהיה הדדי, מתגמל ופורה. המוטיבציה להצלחה, הנכונות ללמוד ולהתאים את עצמן לצרכי המטופל, והיכולת להתמודד עם אתגרים תוך כדי יצירת אווירה חמה ומזמינה הן רק חלק מהסיבות שמובילות אנשים לבחור דווקא במטפלות מהפיליפינים.

בסופו של דבר, החלטה על בחירת מטפלת פיליפינית צריכה להיות מושכלת ומותאמת לצרכים המדויקים של המטופל ומשפחתו. תהליך הבחירה צריך להיות מונחה על ידי רצונות המטופל, התאמה אישית ומקצועית, ולא רק על פי מוצא אתני או תדמית תרבותית. הכי חשוב הוא להבטיח כי הטיפול שמקבל המטופל הוא הטוב ביותר עבורו, מבחינה רגשית ופיזית, תוך כדי שמירה על כבודו ועצמאותו.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button