לא רק פיליפינית

מטפלת זרה או מטפלת ישראלית?

העובדים הזרים נכנסו לשורה של ענפים כלכליים במדינת ישראל, ומהווים כוח עבודה חשוב מאוד עבור תעשיות מסויימות. חשיבותם של עובדים אלה נובעת בעיקר מהיעדר ביקוש מצד עובדים ישראלים לסוגים מסויימים של עבודות. סוגים אלה כוללים למשל, חקלאות, בנייה, טיפול וסיעוד, ניקיון וכדומה. אחד התחומים בהם תפסו העובדים הזרים את מקומם של העובדים הישראלים כמעט לחלוטין הוא תחום הטיפול והסיעוד בקשישים.

לא רק פיליפינית!

בישראל כבר התפתח שם לאותם עובדים, או אותן עובדות. כבר לא משתמשים במינוח מטפלת זרה, אלא אומרים פשוט פיליפינית, על אף שבתחום הסיעוד ישנם עובדים זרים ממגוון רחב של מדינות כמו סרי לנקה, הפיליפינים, הודו, נפאל, מולדובה, אוקראינה, אוזבקיסטן ועוד. השאלה הנשאלת על ידי רבים הפוגשים את הנושא בפעם הראשונה בחייהם, היא האם כדאי להם יותר לשכור מטפלת זרה או דווקא מטפלת ישראלית.

רבים טוענים שהישראלים הם מפונקים, והם מעדיפים עבודות משרדיות על פני עבודות פיזיות הדורשות התמודדות עם מצבים לא קלים, ולעומתם קיימים העובדים הזרים המגיעים לישראל בדיוק למטרה זו, לעבוד קשה ולהרוויח את לחמם. אי אפשר לגמרי לשלול את הטענה הזאת, אך היא הופכת ללא רלוונטית כאשר אדם, בין אם הוא ישראלי ובין אם הוא זר, בוחר לעבוד בתחום מסויים, ובכלל זה בתחום הסיעוד.

אז מטפלת זרה או מטפלת ישראלית?

כל מטפלת היא מתאימה וראויה

ובכן, אין פה תשובה ברורה וחד משמעית, אך מה שאפשר לומר הוא שכל מי שבוחר לעסוק בתחום זה, ומתקבל לעבודה בגופים המרכזים אותו בישראל, הוא מתאים והוא ראוי. בין שזו מטפלת זרה ובין שזו מטפלת ישראלית, המטופל ובני משפחתו יכולים להיות בטוחים שהם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר, והמתאים ביותר על פי הצרכים של המטופל.

בכל גוף העוסק בתחום הסיעוד, כדוגמת שבח שירותי סיעוד, תוכלו למצוא הן מטפלות זרות והן מטפלות ישראליות. תוכלו למצוא גם מטפלים גברים ומטפלות נשים. לכל מקרה ומקרה יכול הגוף האחראי להתאים את המטפל או המטפלת לצרכיו והעדפותיו של המטופל, ובכלל זה מינו של המטפל, ארץ המוצא שלו, היותו מקומי או זר וכדומה.

נושאים בעמוד

סניף ראשי

ז'בוטינסקי 129, רמת גן

שירותי החברה

Image hover effect image

לצפיה

סיוע לקשישים ניצולי שואה נעשה בעזרת “הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל”
זוהי עמותה שהוקמה על ידי ניצולי שואה עבור ניצולי שואה משנת 1994.

לצפיה

עובד/ת זר/ה או עובד/ת ישראלי/ת?

כשאנחנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הורינו המבוגרים, אנחנו שמים לב לכל פרט ופרט, עד לפרטים הקטנים ביותר.

Image hover effect image

לצפיה

המטפל הסיעודי

מטפל סיעודי מסייע לאדם מוגבל אשר לוקה בחוסר יכולת לבצע את הפעולות הבסיסיות היומיומיות וזקוק להשגחה מתמדת השומרת על בטיחותו.
Image hover effect image

לצפיה

שירות חינם עד לקבלת הזכאות

הליך קבלת הזכאות אורך זמן, ולעיתים הצורך בעזרה הינו מיידי.

במקרים כאלה אנו מעניקים בתקופת הגישור עד קבלת הזכאות טיפול של מספר שעות בשבוע ללא תשלום.

Image hover effect image

לצפיה

אפיקי סיוע נוספים

בקופות חולים קיים סל שירותים לו אתם זכאים במסגרת הביטוחי הרפואי שלכם בקופת החולים.  על מנת לדעת לאלו שירותים הינכם זכאים עליכם לפנות לרופא המטפל או לעובד הסוציאלי בקופת החולים.
Image hover effect image

לצפיה

חוק סיעוד

מדינת ישראל מעניקה (באמצעות הביטוח הלאומי) גמלת סיעוד לזכאים על מנת שיוכלו להמשיך ולחיות בביתם, עם משפחתם, ובתוך הקהילה אותה הם מכירים.

Call Now Button